Czy istnieje wersja testowa systemu

  • Istnieje wersja testowa systemu dla użytkowników ale nie istnieje wersja demo systemu

Czy jest możliwość znalezienia lub otrzymania instrukcji używania systemu Ekep ?

Historia tutaj opisana zaczeła się od maila na adres info@ekep.eu...

PYTANIE:

Czy jest możliwość znalezienia lub otrzymania instrukcji używania systemu EKEP ale w części obsługi dla zarządu koła? Na Waszej stronie instrukcja dotyczy głównie obsługi książki ewidencji, a chciałbym się dowiedzieć co ten system proponuje dla prac poszczególnych członków zarządu koła...

ODPOWIEDŹ:

Dokumentcja jest dostępna po zalogowaniu sie do Systemu dla Kół (2) w menu na dole, w wersji HTML lub do pobrania w postaci PDF

PYTANIE:

No tak ale my jeszcze dostępu nie mamy więc zalogować się nie możemy. Tam niby jest możliwość zalogowania się do wersji testowej ale niestety zapomniano o podaniu danych do tego logowania. Pod warunkiem, że w wersji testowej jest możliwość podglądu funkcji innych niż książka ewidencji ? A może jest możliwość zalogowania się do wersji testowej systemu? A jeśli tak to na jakich danych?

ODPOWIEDŹ:

...hmm to kłopot, System KŁ (2) bez wprowadzenia konkretnych danych typu ŁOW-1, obwody, myśliwi, upoważnienienia, rejestry, rewiry, a nastepnie zgłaszania szkód, wydawania pozwoleń..... jest nie-testowalny i ze względu na to, wersja testowa nie jest typową wersją testową, a "100% wersja z danymi produkcyjnymi na których można testować" czyli jest wersją testową dla użytkowników którzy chca bez obaw bawić sie nowymi funkcjami, szkolic innych lub uczyć się systemu.

PYTANIE:

No to może jeszcze jedno pytanie, bo mnie najbardziej interesuje moduł sekretarza i skarbnika. Czy tam trzeba myśliwych wpisywać  "z palca" czy jest to ściągane z danych PZŁ? I czy ten system ułatwia komunikację z ZO typu wysyłanie korespondencji itp rzeczy?

ODPOWIEDŹ:

nie, nie trzeba wpisywac myśliwych i wielu innych danych związanych z gospodarką i rozliczeniami (dane sa weryfikowane z danymi z systemu ŁwP - centralny system Łowiectwo w Polsce PZŁ), no i jest integracja z ZO. Wracając do testów i systemu testowego - właśnie ze wzgledu na to, ze baza mysliwych jest defacto bazą ŁwP PZL i dane system automatycznie weryfikuje oraz integruje w zakresie wymaganym sprawozdawczością to klasyczny system testowy - nie będący testem juz dla użytkownika systemu - jest trudno realizowalny. Technicznie wytworzenie kompletnych danych sztucznych "testowych", a nastepnie ich przywracanie po testach jest niewykonalne, szczególnie, że obejmowało by to w praktyce trzy rózne systemy.


(2) mobilna aplikacja PZŁ EKEP™ jest integralną częścią Systemu dla Kół Łowieckich PZŁ

Wszystkie dane dotyczące działalności łowieckiej kołą są przechowywane wyłącznie w Systemie dla Kół Łowieckich PZŁ. Mobilna aplikacja PZŁ EKEP™ pełni wyłącznie rolę przenośnego terminala.
Zainteresowane Koła i myśliwi w celu skorzystania z Systemu dla Kół mogą wypełnić wniosek elektroniczny. Dostęp Koła do Systemu jest nadawany przez Zarząd Okręgowy PZŁ po zatwierdzenieu wniosku. Po uzyskaniu dostepu to Koło samo zarządza swoimi członkami już w ramach systemu i samo decyduje o jego konfiguracji szczegółowej.
Nowy wzór wniosku "WNIOSEK O NADANIE UPRAWNIEŃ W SYSTEMIE INFORMATYCZNYM „SYSTEM KŁ” oraz oświadczenia i upoważnienia mozna znaleść wybierając jeden z rozdziałow dokumentacji EKEP.EU w sekcji "Index alfabetyczny" pod literą 'W'.